Dziecięca kuchnia. Jakie akcesoria wybrać?

Rodzaje kuchenek dla dzieci
Zabawkowe kuchnie. Jakie są rodzaje kuchenek dziecięcych
17 kwietnia, 2018
Show all
Akcesoria dla dzieci

Będąc na progu sezonu letniego, chcemy napisać o zabawkach, które sprawią, że wakacje Twoich dzieci będą niezapomniane, wspaniałe i jednocześnie rozwojowe!

 

 To, o czym będzie mowa w tym artykule trudno tak naprawdę nazwać zabawką. Jest to tak dlatego, że niektóre zabawki wydają się dla dzieci tak samo ważne, jak dla dorosłych ich „duże rzeczy”. A dzięki tym zabawkom można się poczuć tak zajętym i ważnym jak dziadkowie! Mowa będzie iść o kuchniach dla dzieci. Weźmiemy dla przykładu drewnianą kuchnię „Espresso”. Ta kuchnia jest naprawdę duża. Na takiej kuchni można gotować we dwójkę czy nawet w trzech, chyba że dziecko nie pozwoli komuś innemu rządzić na jego kuchni. Każdy detal kuchni, wykonany jest z drewna. Chociaż jeśli pomyśleć, z czego może być jeszcze wykonana prawdziwa kuchnia? Można umieścić taką kuchnię zarówno w domu, jak i na ulicy. Rodzice nawet nie zdążą zauważyć jak dziecko pozbiera warzywa z ogrodu, wszystko, co jest niezbędne do prawdziwego gulaszu warzywnego i zacznie gotować to na własnej kuchni, po czym zaprosi swoich bliskich do zjedzenia ugotowanego obiadu. Po obiedzie dziecko zostawi na półkach wszystkie słoiki z przyprawami i pozmywa naczynia. Jest to zabawka, która nigdy nie znudzi się dzieciom. Fakt, że gra w kucharza-to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Twoje dziecko, zamieniając się w szefa kuchni, wydaje polecenia małym kucharzom.

Aby zabawka mogła spełnić wszystkie oczekiwania dziecka, warto zastanowić się, jakie dodatki i akcesoria dokupić. Dopiero kupiona kuchnia z reguły zawiera niektóre urządzenia i sprzęt. W podstawowym zestawie musi być płyta. Lodówka i mikrofalówka to zabawki, z których można skorzystać, aby uzupełnić kuchnię. Każda dziewczynka będzie zachwycona możliwością wyboru trybu rozgrzania żywności w mikrofalówce oraz przechowywania produktów w realistycznej lodówce „jak dla dorosłych”.

Następne z rzędu są różne małe urządzenia kuchenne. Obecnie na rynku jest ich bardzo dużo. Na przykład ekspres do kawy lub toster. Efekty dźwiękowe i świetlne towarzyszące procesowi parzenia kawy lub opiekania czegokolwiek zachwyci dziecko. W większości maszyn do kawy można stosować wodę, która przelewa się do zbiornika wewnętrznego, a następnie napełnia kubek przez mały kranik. Kuchenny kombajn pomoże w przygotowaniu obiadu dla lalek, zmywarka przyspieszy proces prania naczyń, blender, mikser, szybkowar pomogą zrozumieć specyfikę działania tych urządzeń i zrozumieć, do czego one służą na dorosłej kuchni. Oczywiście, jak każda inna kuchnia, kuchnia dla dziecka musi być wyposażona w czajnik elektryczny. Dziecko będzie zachwycone z takich gadżetów, a najważniejsze to, że w sposób praktyczny nauczy się korzystać z urządzeń kuchennych.

Kończąc ze sprzętem AGD, przechodzimy do naczyń. Nawet najmniejszy gospodarz będzie potrzebować talerzy, kubków i łyżek z widelcami do karmienia wszystkich swoich misiów i lalek. Do wieku 3 lat, warto wybierać proste zestawy plastikowe. Są bezpieczne dla dzieci, a urządzenia są lekkie, trwałe i odporne na zużycie. Plastikowe garnki i patelnie są również dostępne w jasnych i atrakcyjnych kolorach.

Dla starszych dziewczynek można kupić naczynia metalowe lub ceramiczne. Wygląda bardziej realistycznie, bardziej stylowo oraz są bardzo podobne do rzeczywistych naczyń. Niektóre zestawy są sprzedawane w wiklinowych koszyczkach lub specjalnych walizkach.

Kiedy kuchnia jest w pełni wyposażona w sprzęt i naczynia, będziemy jeszcze potrzebować zabawkowego jedzenia. Niektóre potrawy owoce i warzywa są zawarte w zestawie. Na przykład, kupując kuchenkę mikrofalową, zazwyczaj znajdziesz w zestawie pizzę, jajecznicę oraz inne potrawy, które można podgrzać. W zestawie „ekspres do kawy” możemy dostać kawę, śmietankę, cukier. Oczywiście chodzi o zabawki wykonane z plastiku. Są też osobne zestawy produktów do gier dla dzieci — plastikowe, drewniane lub tekstylne warzywa, owoce i zestawy żywnościowe.

Po wyposażeniu naszej kuchni we wszystkie niezbędne elementy, czyli sprzęt, naczynia oraz produkty, możemy zaczynać prawdziwą zabawę!