Oczyszczanie organizmu z sokami – główne zalety

Kuchnia dziecięca
Wybieramy kuchnię dla dziecka
19 kwietnia, 2018
Kołdry puchowe – charakterystyka i rodzaje
24 lutego, 2020
Show all

Jedną z popularniejszych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych diet wegetariańskich jest dieta sokowa, na której spożywasz wyłącznie soki oczyszczające. Wyciskasz je z różnorodnych warzyw i kolorowych owoców, by pozbyć się śmieci nagromadzonych w ciele. Moda na nią zapanowała już jakiś czas temu, ale dopiero teraz wiemy o niej na tyle dużo, by móc ją bezpiecznie przeprowadzać. Zaraz sam dowiesz się, jak to zrobić. Będziesz mógł od razu przejść na sokowy detoks, który na pewno wpłynie na ciebie bardzo pozytywnie.

Soki oczyszczające główne wytyczne

Zasada nr 1 tyczy się rozłożenia posiłków w czasie. Niezależnie od tego, jakie były twoje dotychczasowe zwyczaje żywieniowe, teraz będziesz je musiał delikatnie zmodyfikować. Na diecie sokowej staraj się przyjmować przynajmniej 5, a najlepiej 6 porcji płynów. Spożywaj je regularnie, zawsze o tych samych porach. Ustal sobie wcześniej, o której godzinie przyjmiesz kolejne posiłki, by później móc się tego trzymać. Systematyczność jest tutaj bardzo ważna.

Mimo iż dieta sokowa ma wiele dobrych właściwości, nie można jej przeciągać w nieskończoność. Od razu więc ustal sobie, kiedy ją zakończysz. Oczyszczająca dieta sokowa powinna trwać nie dłużej niż siedem dni. Optymalny dla niej czas to pięć dni. Pamiętaj też, by nie stosować jej zbyt często. Rób to maksymalnie raz na trzy miesiące. Nawet gdy przejdziesz na nią wyłącznie dwa razy w ciągu roku, na pewno i tak osiągniesz wiele dobrego.

Oczyszczająca dieta sokowa i jej rezultaty

Wszystkie posiłki, które będziesz spożywać na sokowej diecie, powinny zostać przygotowane z warzyw i owoców. Wyciskasz z nich sok, do którego możesz dodać wyłącznie niewielką ilość przypraw lub garść świeżych ziół. Napojów nie wolno ci także rozcieńczać. Jeżeli więc w trakcie diety nabierzesz ochoty na zwykłą wodę, po prostu ją wypij, ale pod żadnym pozorem nie dolewaj jej do wyciśniętego soku.

Bazując na wyżej wymienionych zasadach, uda ci się przeprowadzić dietę sokową w sposób bezpieczny i efektywny. A co dzięki niej zyskasz? Otóż oczyszczanie organizmu z sokami bardzo szybko zapewni ci pierwsze zauważalne efekty. Staniesz się zdrowszy. Twoje samopoczucie ulegnie poprawie. Będziesz mieć mnóstwo energii i chęci do działania. To tylko jedne z licznych rezultatów. Dopiero gdy ukończysz dietę sokową, będziesz mógł je dostrzec i docenić.

Najlepszą ofertę soków oczyszczających znajdziesz na https://naturacoldpress.pl