Wybieramy kuchnię dla dziecka

Rodzaje kuchenek dla dzieci
Zabawkowe kuchnie. Jakie są rodzaje kuchenek dziecięcych
17 kwietnia, 2018
Oczyszczanie organizmu z sokami – główne zalety
21 grudnia, 2019
Show all
Kuchnia dziecięca

Kuchnia dla dziecka – to cały mały świat!

 

Nie warto myśleć, że tylko dziewczynki są zainteresowane kuchnią – chłopcy również chętnie się bawią. Zabawa z kuchnią jest nie tylko ekscytująca. Ten proces zaznajamia dziecko z różnymi produktami spożywczymi oraz funkcjami urządzeń kuchennych, uczy umiejętności gospodarowania w domu, zdolności do opieki, a w przypadku wspólnej zabawy z mamą można za pomocą gier sytuacyjnych z lalkami opowiedzieć dziecku o prawidłowym zachowaniu przy stole.

A teraz chcemy opowiedzieć jakie kuchnie są obecnie na współczesnym rynku i jaka opcja będzie najlepszą dla Twojego dziecka.

Tak więc pierwszym ważnym kryterium jest materiał. Można wybrać kuchnię z ekologicznego plastiku lub drewna. Plastik będzie miał więcej interaktywnych elementów, a drewniane będą wyglądać bardziej naturalnie. Wśród interaktywnych efektów najbardziej popularnymi są dźwięki wylewającej się z kranu wody, symulacja syczenia patelni w trakcie gotowania, timer, szum mikrofalówki, migająca płyta. Wszystkie te efekty są zasilane akumulatorkami. W niektórych modelach dla starszych dzieci można podłączyć kran z wodą.

Ponadto, wybierając kuchnię dziecięcą, należy zwrócić uwagę na to, co wchodzi do zestawu. Do zestawu mogą wchodzić płyta, mikrofalówka, zlew, piekarnik, szafki i półki dla naczyń oraz lodówka. W razie potrzeby można stopniowo uzupełniać swój zestaw przez różne urządzenia np. ekspres do kawy, toster, mikser, multicooker, kuchenny kombajn.

Kompaktowe kuchnie dla dzieci

Dla najmłodszych sprawdzi się kompaktowa wersja kuchni wykonana z tworzywa sztucznego. Taka kuchnia musi mieć zaokrąglone kształty oraz pozbawiona drobnych elementów, aby dziecko w trakcie zabawy nie doznało urazu. Takie zestawy zazwyczaj są wyposażone we wszystko, co jest niezbędne do przygotowania posiłku: piekarnik, kuchenka, zlew z kranem, półki na przyprawy, mikser, dwie puszki i zegar nad kuchenką, a sama zabawka odtwarza realistyczne dźwięki.

Kuchnie „Maxima”

Są to kuchnie przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jest to popularna marka reprezentowana na rynku przez szeroką gamę modeli. Wyróżniają się dobrą jakością tworzywa sztucznego, montażu oraz zestawem akcesoriów. W asortymencie są niskie oraz wysokie kuchnie dla starszych dzieciaków. Większe modele wyglądają bardziej realistycznie, ponieważ odpowiadają one do wzrostu dziecka. Kuchnie Maxima są bardzo realistyczne. Wyposażone w płytę z efektami dźwiękowymi, piekarnik ze światłem, zlew do mycia naczyń. Technika symuluje różne dźwięki gotowania oraz ma wbudowane mrugające światełka.

Kuchnie dla dzieci „Goki”

Opcja drewnianych kuchenek jest oferowana przez firmę Goki. Posiadają w ofercie wysokie kuchnie (około 100 cm). Drewniane kuchnie zazwyczaj mają minimalne efekty interaktywne, takie jak na przykład pokrętła, które klikają podczas przekręcenia. Kuchnie są wyposażone w płytę, mikrofalówkę, piekarnik, lodówkę i zlew z kranem. Osobno można dokupić różne zestawy naczyń i zabawek. Ogólnie rzecz biorąc, ta kuchnia jest wykonana w minimalistycznym skandynawskim stylu i wygląda bardzo naturalistycznie, jak prawdziwa kuchnia dla dorosłych.

Akcesoria do kuchni dla dzieci

Zazwyczaj w zestawie z kuchnią są naczynia, lecz nie zawsze tak jest. Warto pamiętać, aby przy zakupie zabawki sprawdzić, jakie akcesoria są zawarte w zestawie. Jeśli w modelu, który Wam się spodobał nie ma zawartych w zestawie akcesoriów lub naczyń kuchennych, nie warto rezygnować z takiego produktu, ponieważ dużo rzeczy do kuchni dziecięcej można dokupić osobno. Sprzedawane są również specjalne zabawkowe owoce i warzywa, zestawy do pieczenia ciast itp. Również można zakupić zestawy jedzeniowe, które przydadzą się jak na prawdziwej kuchni tak i dla dziecięcej.

Zabawkowa kuchnia zawsze będzie świetnym prezentem dla ukochanego dziecka, a umiejętności zdobyte w trakcie zabawy przydadzą się w dorosłym życiu.